Uzman Klinik Psikolog & Aile Danışmanı Sinan KAVAS

Hakkımda

Hakkımda

Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesi'nde yüksek dereceyle bitiren Sinan Kavas Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimin sonunda yayımladığı 'Yetişkin Erkeklerin Dürtüsel Davranış, Duygu Düzenleme ve Duyguları İfade Etme Eğilimlerinin Algılanan Babalık Biçimi ve Babaya Duygusal Erişilebilirlik Açısından İncelenmesi’ konulu tezi ile 'Uzman Klinik Psikolog' ünvanını alan Kavas'ın araştırması Türkiye'de konuyla ilgili ortaya konulan ilk ve tek araştırma olma özelliğine sahiptir. Uzmanlık eğitimiyle beraber İstanbul Üniversitesi Aile Danışmanlığı programını başarıyla tamamlayarak Aile Danışmanı ünvanını almaya hak kazanmıştır.

 

Lisans eğitimi süresinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarı, Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikoz Servisi, NP İstanbul Beyin Hastanesi AMATEM'de ve Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin muayenesinde stajyer psikolog olarak gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Stajyerlik döneminde Panik Atak Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Bipolar Bozukluk, Psikoz, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Majör Depresif Bozukluk, Agorafobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Komplike ve Ağır Yas, Öfke Kontrolü ve Majör Depresif Bozukluk konuları başta olmak üzere farklı alanda çalışarak deneyim sahibi olmuştur. Gönüllü çalışmalarının yanı sıra birçok akademik araştırmada bulunan Kavas sosyal sorumluluk projelerinde de yer almıştır.

 

Eğitim süreci devam ederken Bilişsel Davranışçı Terapi başta olmak üzere workshop etkinliklerine katılmış, Travma Sonrası Stres Bozukluğu Alkol ve Madde Bağımlılığı, Ölüm ve Yas üzerine eğitimler almıştır. Çift ve Aile Terapisi eğitimini tamamladıktan sonra ise danışanlarına bu alanda hizmet veren Sinan Kavas ayrıca cinsel istismar mağduru çocuk, ergen, yetişkin ve aileleri ile çalışmalarına devam etmektedir. Klinik anlamda 10 binden fazla vaka görmüş olup her ay bu sayı artmaktadır.

 

Bireysel seanslarını EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi ve Diyalektik Davranış Terapisi ekollerine bağlı kalarak yönlendiren Kavas, danışanlarının durumuna uygun tedavi ekolünü seçerek başarıyla uygulamaktadır. Kişiye özgü psikoterapi seçeneğini her zaman ön planda tutmaktadır.

 

            Uzm. Klinik Psikolog Sinan Kavas bireysel, ergen, çift ve cinsel terapilerini 2016’dan beri kurucularından olduğu Psikoteria danışmanlık merkezinde görmektedir. Ayrıca Özel Güney Hastanesinde aktif olarak danışan görmeye devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve EMDR derneği gibi mesleki birçok kuruluşun da üyesi olarak meslek hayatına devam etmektedir.